Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Zestawy karm na tydzień

Zestawy

Prawidłowe wyliczenie dziennej porcji karmy jest kluczem do zapewnienia zdrowia oraz dobrego samopoczucia psa. Dostarczając mu odpowiedniej ilości najważniejszych składników pokarmowych, możemy zapobiec otyłości lub niedowadze. Należy też pamiętać, że zapotrzebowanie na poszczególne składniki odżywcze ulega zmianie wraz z procesem wzrostu zwierzęcia. Odpowiedni harmonogram karmienia psa ma kluczowe znaczenie dla jego zdrowia - zbyt mała ilość jedzenia może spowodować niedobór składników odżywczych, natomiast przekarmianie - doprowadzić do otyłości, problemów miażdżycowych, wzrostu cholesterolu, a co za tym idzie - do poważnych chorób.

CenaCena
-
SeriaSeria
MarkaMarka
Rozmiar zwierzęciaRozmiar zwierzęcia
WiekWiek
Cechy karmyCechy karmy
Typ karmyTyp karmy
Ilość produktów: 34

Najlepszym sposobem na prawidłowe żywienie psa jest regularne podawanie odpowiedniej ilości karmy. Warto więc w tym celu ustalić plan karmienia pupila i zasady, których powinno się przestrzegać przy jego tworzeniu:

  • dzienną dawkę karmy należy wyliczać na bieżąco, bowiem aktywność psa, jego stan fizjologiczny oraz waga są bardzo dynamiczne, z dnia na dzień mogą ulegać zmianom;
  • po wyliczeniu dawkowania karmy, należy przestrzegać tej dawki i nie ulegać słodkim oczom pupila proszącym o więcej – w taki sposób łatwo można doprowadzić do jego nadwagi;
  • wszelkie zmiany w żywieniu, w tym również w wielkości porcji, należy wprowadzać stopniowo.

Aby ułatwić zastosowanie takiego planu żywienia, przygotowaliśmy gotowe zestawy pełnowartościowych posiłków na 7 lub 30 dni, których dobór zależy od wagi psa.

pixel