Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Zabawki dla kota

Niektórzy uważają, że kotom do szczęścia wystarczy zwykły karton a my zapewniamy, że nic nie zastąpi porządnej zabawki dla kota. Jednak jakimi cechami charakteryzują się nasze akcesoria i dlaczego to właśnie one powinny stać się kolejnymi prezentami dla waszych pieszczoszków? W wielu kocich domach smutno leżą te podzwaniające myszki i wędki z pióropuszami, którymi może mości kot raz się pobawił, ale zaraz stracił nimi zainteresowanie. Mali krewni lwów i tygrysów nadal mają drapieżną naturę, która zostawiona sama sobie może doprowadzić do wyżywania się na ludzkich nogach i meblach, a także po prostu do przygnębienia. O rozładowanie ich naturalnego instynktu łowieckiego zadbają stymulujące zabawki dla kota.

MarkaMarka
Przedziały cenowePrzedziały cenowe
CenaCena
-
Ilość produktów: 73

Jakie zabawki dla kota wybrać?

Wspólne spędzanie czasu i korzystanie z zabawek dla kota tylko zwiększy radość z domowego polowania i zacieśni więzi z właścicielem. Wybawiony kot, to kot pozytywnie zmęczony i mruczący ze szczęścia na kolanach swojego człowieka. 

Zabawki dla kota trwałe na dłużej

Koty nie niszczą zabawek tak łatwo jak psy, ale i one potrafią pazurami rozszarpać „zwierzynę” wykonaną ze słabej jakości materiałów. Dlatego w celu przedłużenia radości płynącej z zabawy oferujemy akcesoria wykonane jedynie z materiałów potrafiących sprostać szaleństwu ostrych pazurów. W naszym sklepie znajdziecie zabawki dla kota spełniające wymagania nawet najbardziej wybrednych zwierzaków. Skąd ta pewność? Cóż, testujemy je na kotach!

Po co kotu zabawki?

O ile w przypadku psów większość opiekunów zdaje sobie sprawę z konieczności zakupu zabawek, o tyle u kotów nie jest to już takie oczywiste. Tymczasem kot, który ma do swojej dyspozycji odpowiednie akcesoria, może być znacznie aktywniejszy, weselszy i szczuplejszy od tego, który całymi dniami i nocami śpi. Zabawki dla kota są ważne zarówno w przypadku bardzo młodych zwierząt, jak i tych starszych, aż do późnego wieku, kiedy kot po prostu przestaje interesować się znaczną aktywnością fizyczną i psychiczną. W naszej ofercie zgromadziliśmy kocie zabawki, które sprostają oczekiwaniom każdego mruczka!

Kocie zabawki pachnące kocimiętką

Aż 75% kotów reaguje na kocimiętkę, która stanowi dla nich źródło instynktownej, zapisanej w genach przyjemności. Z tego powodu zabawki dla kotów są często wypełnione tą właśnie substancją. Ma ona formę suszu wysokiej jakości albo jest dostępna w sprayu, co pozwala na odświeżanie zapachu co jakiś czas, gdy ten zwietrzeje. W każdym z tych rozwiązań kryje się wygoda opiekuna, ale również zaspokojenie kocich potrzeb. W naszym asortymencie mamy zarówno zabawki dla kota pachnące kocimiętką, jak i te, które zachęcają go do zabawy innymi cechami. W ten sposób łatwo można dopasować coś idealnego dla konkretnego zwierzęcia.

Prawdziwa wyprawka dla kota nie może obyć się bez odpowiednich akcesoriów do zabawy. Kocie zabawki często wytrzymują o wiele dłużej niż psie, bo koty nie mają skłonności do niszczenia ich w aż takim stopniu. Z tego powodu warto wybierać sprawdzone produkty wykonane z wysokiej jakości materiałów, co przekłada się na ich długie użytkowanie. Warto wziąć pod uwagę, że akcesoria dla psów i kotów powinny być też zaakceptowane przez same zwierzęta - gdy trafi się na odpowiednie, dobrze jest mieć ich kilka w zapasie!

Zachęć zwierzaka do zabawy

Wszystkie koty dla zdrowia psychicznego i fizycznego powinny zaspokajać potrzeby związane z łańcuchem łowieckim. To one każą kotu polować na „zajączki” na ścianie, ruszające się stopy albo kwiatki poruszane przeciągiem. Wszystkie te formy są jednak albo niezdrowe dla samego kota, albo po prostu niechciane przez opiekunów. Zabawki dla kotów, zwłaszcza młodych, powinny umożliwiać realizację wszystkich zachowań - znalezienia potencjalnej „ofiary”, a potem namierzenia jej, zaczajenia się i ataku, aż do udanego polowania. Dla kotów szczególnie ekspresyjnych polecamy zabawki na sznurkach i wędkach, bezpieczne dla ludzkich dłoni. 

Postaw na interaktywne zabawki

Gdy opiekun nie ma dostatecznie dużo czasu dla kota, z pomocą przychodzą interaktywne zabawki dla kota. Umożliwiają one realizację łańcucha łowieckiego praktycznie bez udziału człowieka. Oczywiście, nie zastępuje to zabawy z kotem, bo w tej chodzi również o nawiązywanie relacji. Niemniej interaktywne zabawki dla kota zapobiegną jego nudzie i zniszczonym sprzętom w domu. 

Dlaczego zabawki dla kota są ważne?

Kocie zabawki to mnóstwo dodatków i akcesoriów, które sprawiają, że codzienność mruczka jest ciekawsza, może on się prawidłowo rozwijać czy nawet ćwiczyć zachowania instynktowne. W sklepach znaleźć można wiele rozmaitych propozycji i oczywiście nie wszystkie klasyczne czy interaktywne zabawki dla kota będą odpowiednie dla każdego mruczka. Ma on swoje preferencje i z pewnością lubi czas spędzać w rozmaity sposób. Tym samym poszukiwanie dodatków to zawsze jest odpowiadanie na indywidualne potrzeby. I nie zawsze nowość na rynku będzie najlepszą inwestycją, bo mruczek i tak sięgnie po starą piłkę. Niezmiennie jednak warto podsuwać mu zabawki dla kota, bo są one bardzo ważne dla prawidłowego rozwoju oraz oczywiście zapewnią rozrywkę i pozwolą spędzać czas z opiekunem.

Modne interaktywne zabawki

Różnorodne są kota zabawki. Hitem niezmiennie są wędki, piłeczki, nakręcane myszki czy interaktywne piszczące konstrukcje, a każda z nich dostępnych w wielu różnych wariantach. Tym samym bez problemu można wybrać najlepsze opcje, ale taki ogrom produktów w sklepach stacjonarnych czy też internetowych może przyprawić o ból głowy szczególnie doświadczonego opiekuna.

Różnorodne zabawki to ważny element kociej aktywności. Wszak starsze i młode koty to w dalszym ciągu dzikie zwierzęta, które działają instynktownie, a tym samym mogą na przykład niszczyć meble czy rzeczy w domu lub też zachowywać się w sposób nieakceptowany dla opiekuna. Tym samym zabawki interaktywne zaspokajają chociażby ważną potrzebę polowania, a przecież kot nie będzie w domu łapać ptaków czy myszek, a ta aktywność jest wpisana w jego naturę. Zabawa może być świetnym substytutem, daje dużo radości i satysfakcji, a każda aktywność bywa świetną przygodą. Jeśli nie zapewnimy dopasowanej do potrzeb kotów zabawki, to mruczki po prostu będą apatyczne, nieszczęśliwe, a często też coraz grubsze. Im bardziej ruchome zabawki, tym szansa na to, by rozruszać pupila, staje się większa.

Zabawki dostępne są więc w różnych wariantach, kształtach i kolorach. Projektanci sięgają po liczne rozwiązania i stale przekonują, że mruczek po prostu pokocha tego typu dodatek. Prawdziwym hitem (analogicznie jak w innych dziedzinach) stały się interaktywne zabawki dla kotów. Warto przy tym pamiętać o tym, że mruczki mają bardzo wyostrzone zmysły. Słuch jest zdecydowanie lepszy niż u człowieka, więc niekoniecznie dobrze będą reagować na wszystkie dźwięki - a mogą być one dla nas zupełnie neutralne. Warto więc unikać zabawek hałaśliwych, mają nagrane melodyjki, czy piszczą. Taka zabawa będzie prawdziwą torturą dla kota.

Modne i efektowne zabawki

Poza propozycjami, których nie polecamy, to inne zabawki mogą zaspokoić wszystkie potrzeby kota. Już pobieżny przegląd sklepowych propozycji pokazuje, że najwięcej jest dostępnych dodatków, które przypominają potencjalną ofiarę kota – czyli po prostu małe zwierzęta. Krzykliwe kolory czy odrealnione kształty po prostu nie będą robić na mruczku wrażenia, a tym samym nie będą go motywować do tego, by ruszył się z kanapy. Pierwsze zabawki dla kota powinny więc bardziej przypominać myszkę i to przynosi rewelacyjne efekty. Poza samym motywem zawsze trzeba zwracać uwagę na jakość wykonania. Liczą się materiały, by po prostu były bezpieczne i wytrzymałe. Będą w końcu narażone na szereg czynników, a w wielu wariantach będą naprawdę mocno eksploatowane. W dobrych sklepach można znaleźć różne rodzaje zabawek, a tym samy czas spędzony z kotem może być niezwykłą przygodą.

Warto sięgać po wędki

Koty uwielbiają wędki i jest to jedna z najczęściej wybieranych zabawek. W związku z tym też jest najbardziej dostępną opcją, która występuje w różnorodnych wariantach. Sama wędka dla kotów ma bardzo prostą konstrukcję. To po prostu plastikowy lub drewnianych kij oraz linka, na której zawiesza się zabawki dla kotów. To na przykład myszka, która jest nasączona kocimiętką. Poza tym hitem są także piórka, ale świetnie sprawdzą się też patyczki, które mają czyścić zęby. Zdarza się, że wędki są produkowane bez linki, więc na końcu kija będzie po prostu kolorowy czy ruszających się tasiemek lub piór. To świetna zabawka do domu lub też do ogrodu. Jej najważniejszą zaletą jest to, że pozwala naśladować gonitwę za ofiarą i jest jednym z dodatków tak zwanych dystansowych. Bez problemu można też wybrać taką opcję, która będzie doskonała dla twojego kota. Ta zabawka ma również tę zaletę, że minimalizuje ryzyko polowania na palce czy stopy opiekuna, co bywa przyjemne.

Można się świetnie bawić ze swoim pupilem, sięgając po drobne zabawki takie jak na przykład piłki. Toczą się, zachęcają do pościgu, notorycznie się gubią, a potem znajdują, więc radość z takiej aktywności jest po prostu nieograniczona. Oczywiście popularne są także interaktywne zabawki dla kota. Znaleźć można więc rozmaite urządzenia takie jak labirynt na karmę, które zmuszają zwierzęta do szukania drogi do nagrody. Tym samym rozwijają intelekt i spostrzegawczość. Poza tym to najlepsza motywacja, by nieco się wysilić w poszukiwaniu jedzenia analogicznie do tego, jak to ma miejsce w naturze. W ten sposób podstawą zabawy stają się po prostu zachowania instynktowne. Poza tym kociak jest w stanie spędzić długie godziny na rozwiązywaniu zagadek.

Kot powinien pokochać także matę węchową, choć jest to rodzaj dodatku częściej wybierany dla psów. W tym wypadku ważna jest struktura, która będzie pobudzać zmysły, a także liczne schowki, w których można schować ulubione smakołyki. Tego typu zabawkę można wykorzystywać przy różnych okazjach i doskonale sprawdza się ona w momencie, gdy chcesz się zadbać o rozwój intelektualny zwierzaka. Specjaliści również podkreślają, że maty pełnią też funkcję terapeutyczną i może być idealnym sposobem na pozbycie się lęku. Warto też zwrócić uwagę na tak zwane kopacze, które pobudzają naturalne przy polowaniu ruchy tylnych łap. To podłużne miękkie zabawki wykonane z solidnego pluszu, które z pewnością kot pokocha.

Zabawki dla twojego kota na przykład z kocimiętką, kolorowymi detalami, myszy, przedmioty do drapania to urozmaicenie codzienności, a także dostarczanie rozrywki, by mruczek w domu się po prostu nie nudził. Nie ma lepszej inwestycji w prawidłowy rozwój i szczęście.

Zrób swojemu milusińskiemu prezent i kup mu zabawkę w sklepie Dolina Noteci!

pixel