Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Bezzbożowa karma dla psa

Potrzeby czworonogów o wrażliwym przewodzie pokarmowym całkowicie zaspokoi bezzbożowa karma dla psa. Idealnie sprawdzi się w przypadku czworonogów z nietolerancją pokarmową lub alergią. Dzięki wysokiej zawartości mięsa oraz starannie dobranym warzywom i owocom masz pewność, że pokarm, który podasz swojemu pupilowi, sprosta jego potrzebom żywieniowym. Bezzbożowa karma dla psa jest idealnie zbilansowana pod kątem zawartości składników odżywczych, mineralnych oraz witamin na podstawie nowoczesnych norm żywieniowych. W ofercie także karma dla szczeniąt i karma dla psa senior.

CenaCena
-
OpakowanieOpakowanie
SeriaSeria
MarkaMarka
Rozmiar zwierzęciaRozmiar zwierzęcia
WiekWiek
Przedziały cenowePrzedziały cenowe
Cechy karmyCechy karmy
Typ karmyTyp karmy
Ilość produktów: 634

Dla jakich psów jest karma bezzbożowa?

Bezzbożowa karma dla psa to rozwiązanie żywieniowe dedykowane czworonogom o wrażliwym przewodzie pokarmowym. Zawartość zbóż w karmie może wywoływać u pupila uciążliwe dolegliwości, takie jak: biegunka, wzdęcia czy częste bóle brzucha. Aby odpowiednio zadbać o żywienie psa z nadwrażliwością pokarmową, należy wykluczyć z jego diety czynniki wywołujące nieprzyjemne konsekwencje. Zboża stanowią dodatek, którego brak nie będzie odczuwalny w diecie. Mięso, warzywa i owoce to główne składniki, które stanowią podstawę żywienia psów. Podążając za potrzebami czworonogów, oferujemy karmy bezzbożowe, które całkowicie sprostają ich oczekiwaniom smakowym oraz zapotrzebowaniu energetycznemu.

Co zawiera bezzbożowa karma dla psa?

Na szczęście zboża to tylko jedna z propozycji, które można znaleźć w karmach dla psów. Bezzbożowa karma dla psa to przede wszystkim źródło doskonale przyswajalnego i trawionego przez te zwierzęta białka zwierzęcego. Bierze się ono nie tylko z wysokiej jakości mięsa, ale również podrobów, które są obecne w karmach. Takie holistyczne podejście do żywienia czworonogów przekłada się na ich zdrowie i dobre samopoczucie.

Karmy bezzbożowe dla psów, w zastępstwie dla zbóż, zawierają przede wszystkim warzywa i owoce. To te składniki odpowiedzialne są na przykład za dostarczanie witamin albo poprawę działania układu pokarmowego. Zawierają na przykład włókno pokarmowe, które usprawnia przesuwanie treści pokarmowej w jelitach.

Skąd bierze się energia w karmach bez zbóż?

Wiele osób ma wątpliwości co do tego, skąd karmy bezzbożowe dla psów biorą energię, która przecież jest niezbędna dla każdego czworonoga. Przede wszystkim zboża zastępowane są innymi źródłami węglowodanów, które dla psa są lepiej strawne, na przykład warzywami. To one częściowo dają zastrzyk energetyczny każdemu psu. To jednak nie wszystko. W przypadku psów karma bezzbożowa dostarcza to, co naturalnie i gatunkowo najlepsze dla czworonoga. Wiele energii bierze się bowiem z tłuszczów, zwłaszcza zwierzęcych. Psy, spożywając taką karmę, mogą być tak samo aktywne jak dotychczas. Jak wskazują badania naukowe, psy pracujące w niskich temperaturach, na przykład zaprzęgach, swoją energię biorą właśnie z dodatków tłuszczów zwierzęcych, nie zaś ze zbóż.

Karmy bezzbożowe dla psów na diecie eliminacyjnej

Warto dodać, że z uwagi na specyficzny skład karmy bezzbożowe dla psów doskonale sprawdzają się w przypadku zwierząt z podejrzeniem alergii. W wielu przypadkach to właśnie zboża uczulają, bo nie są naturalnym pokarmem psa. Dla sprawdzenia, co jest przyczyną alergii, najlepiej jest wybrać taką karmę, która nie zawiera potencjalnie alergizujących składników. Karma bezzbożowa w tej roli sprawdzi się doskonale!

W naszym sklepie dolina-noteci.pl znajdziesz karmy dla psów szczególnie wymagających.

pixel