Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Karmy bezglutenowe dla psów i kotów

Coraz częściej karma bezglutenowa dla psa jest wybierana przez opiekunów. Wynika to z faktu, że wiele zwierząt boryka się z alergiami oraz ma wrażliwy układ pokarmowy. Zwrócenie szczególnej uwagi na to, co pojawia się w miskach, jest więc szczególnie istotne. Bezglutenowa karma dla psa musi oczywiście powstawać z najlepszej jakości składników, a jej bazą powinno być pełnowartościowe białko, które dostarcza energii.

Jakie karmy bezglutenowe wybrać?

Producenci mają bardzo różnorodne suche i mokre karmy bezglutenowe, jakie oferujemy na dolina-noteci.pl. Są one wybierane dla zwierząt, które mają alergię na ten składnik. Reakcje uczuleniowe mogą się objawiać problemami ze strony układu pokarmowego oraz podrażnieniem skóry. Gluten naturalnie występuje w takich zbożach jak pszenica, jęczmień i żyto. Specjalistyczne karmy nie będą więc ich zawierać. Poza tym są produkowane z najwyższą starannością, aby minimalizować ryzyko nawet śladowych ilości alergenu i zapewnić bezpieczeństwo. Karmy bezglutenowe dla kotów i psów to żywienie oparte na przekonaniu, że w diecie zwierząt zboża są zbędne.
 

Najlepsza karma bezglutenowa dla psa

Bezglutenowa karma dla psa to szereg smakowitych propozycji i niemalże każdy producent w ofercie ma menu przygotowane dla szczególnie wymagających zwierząt. Przede wszystkim ten rodzaj pożywienia pozwala zminimalizować ryzyko wystąpienia dolegliwości ze strony układu pokarmowego oraz reakcji alergicznych. W posiłkach nie ma więc zbóż, które zawierają gluten. Często natomiast producenci dodają ryż, kukurydzę, soję, proso czy ziemniaki. Poza tym są zioła, kwasy tłuszczowe omega-3 i omega-6 oraz prebiotyki i probiotyki. Różne warianty smakowe, konsystencje oraz formy sprawiają, że bez problemu można również karmy bezglutenowe dopasować do preferencji zwierzęcia, jego wieku, rasy, kondycji oraz indywidualnych gustów. Opiekun ma wówczas pewność, że podaje to, co najlepsze i oczywiście bezpiecznie.
 

Coraz częściej bezzbożowa karma dla psa staje się także wyborem tych osób, które chcą żywić pupili jak najbardziej naturalnym pożywieniem, inspirując się dietą ich przodków. To także najlepsza opcja dla zwierząt, które mają wyjątkowo delikatny i wrażliwy układ pokarmowy. Oczywiście przy wyborze konkretnej karmy należy zwracać uwagę na jej jakość i skład, bo to on jest najważniejszy. Codzienne posiłki muszą dostarczać wszystkich zbędnych składników odżywczych oraz witamin i mikroelementów. Nie powinny natomiast zawierać sztucznych dodatków, konserwantów, barwników czy polepszaczy smaku. Zobacz, które karmy bezglutenowe dla kotów i psów będą idealne dla Twojego małego lub dużego przyjaciela.

MarkaMarka
Przedziały cenowePrzedziały cenowe
CenaCena
-
Ilość produktów: 421
pixel