Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Wyprawka dla kota

Koty bywają kapryśne i z łatwością syknięciem lub machnięciem pazurami okazują swoje niezadowolenie, dlatego warto się ustrzec przed ich złością i wcześniej wyposażyć we właściwe akcesoria dla kota. Pomimo spania na fotelach i załatwianiu swych potrzeb w kuwetach, nasze domowe bestie nadal są dalszymi kuzynami wielkich kotów, więc polowanie ciągle leży w ich naturze. Nie ma powodów do poskramiania tego instynktu, a obserwowanie bawiącego się kota, nawet towarzyszenie mu w łowach na pluszowe akcesoria dla kota, będzie świetną zabawą dla samego opiekuna. Wniosek z tego jest taki, że zabawki dla kotów są jednymi z niezbędnych akcesoriów i powinny być obowiązkową częścią wyprawki.

MarkaMarka
Przedziały cenowePrzedziały cenowe
CenaCena
-
Ilość produktów: 209

Jaka wyprawka dla kota?

O ile każdy pies potrzebuje mieć całkiem własne legowisko w domu, to koty często same wybierają odpowiednie miejsca na drzemkę - może to być blat stołu, półka z książkami, klawiatura laptopa lub zwykły karton. Nie oznacza to jednak, że musimy rezygnować z dorzucania posłania do wyprawki dla kota. Jeśli już zdecydujemy się na taki zakup, to dobrym pomysłem będzie ułożenie legowiska na parapecie lub innej powierzchni, z której kot będzie miał dobry widok na swoje włości.

Każdy, kto czeka na nowego domownika pod postacią kota, przygotowuje dla niego odpowiednie akcesoria. Wyprawka dla kota może być duża albo mała, ale zawsze powinna zawierać podstawowe, niezbędne produkty. W tej kategorii zgromadziliśmy wszystkie akcesoria i inne rzeczy, które należą do wyprawki dla kota i mogą zapewnić mu łatwiejszą aklimatyzację, a także dać nieco radości i zabawy. Dobrze dobrane akcesoria mogą też znacznie ułatwić przez pierwsze tygodnie nawiązywanie kontaktu i pozytywnych relacji z nową rodziną.

Co w wyprawce dla małego kotka?

Wyprawka dla małego kotka niewiele różni się od tej dla dorosłego mruczka. Oczywiście, inna będzie w takim przypadku karma dla kota, która powinna być odpowiednio dopasowana do potrzeb i wieku zwierzęcia. Kocięta potrzebują większej ilości składników odżywczych, dlatego też w ich przypadku karma jest zwykle wysokomięsna, z dużą ilością białka oraz witamin i aminokwasów zapewniających prawidłowy rozwój. W ofercie naszego sklepu znaleźć można zarówno produkty żywieniowe w formie suchej karmy, jak i mokrej.

Nie zapomnij o zabawie!

Inne ważne akcesoria dla kota to oczywiście zabawki. Wyprawka dla kota powinna zawierać zarówno kilka zabawek, które służą zwierzęciu do samodzielnego uprzyjemniania sobie czasu, jak i parę takich do zabawy z człowiekiem. Te pierwsze to na przykład piłki albo myszki wypełnione kocimiętką. Te drugie z kolei to wędki i wszystkie inne zabawki dla kotów, które umożliwiają mruczkowi realizację całego łańcucha łowieckiego, a jednocześnie chronią dłonie opiekuna przed drapaniem w ferworze zabawy.

Przydatne domowe wyposażenie dla kota

Do wyprawki dla kota warto dołożyć również te rzeczy, które są niezbędne z punktu widzenia organizacji przestrzeni. Należą do nich przede wszystkim miski na karmę dla kota i miseczki na wodę. Warto pamiętać, że kot powinien mieć stały dostęp do świeżej, pitnej wody w temperaturze pokojowej. Jeśli niechętnie pije, warto wybrać dla niego mokrą karmę, która nieco nawodni organizm zwierzęcia. Miski powinny być dopasowane rozmiarem do kocich potrzeb - zwykle mają podobną pojemność, z wyjątkiem ras dużych, które mogą wymagać większych pojemników. Ciekawym urozmaiceniem wyprawki dla kota są również fontanny na wodę.

Sprawdzona wyprawka dla kota

Warto, aby wyprawka dla małego kotka zawierała również jakieś miejsce, w którym może on wypoczywać i ostrzyć pazury. W przypadku niewielkiej przestrzeni bardziej opłaca się zainwestować w połączenie powierzchni do drapania z miejscem do leżenia i kryjówką. To można uzyskać, wybierając wysoki drapak dla kotów. Ma on zwykle jutowe albo sizalowe wykończenie i budkę oraz platformę do wspinaczki, obserwacji otoczenia czy snu.

Niezadowolony kot, to nieszczęśliwy człowiek. Stwórzcie idealną wyprawkę dla kota razem ze sklepem Dolina Noteci.

pixel