Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Karma dla kotów sterylizowanych

Spowolnienie przemiany materii spotyka większość kotów po zabiegu sterylizacji, na całe szczęście karma dla kotów sterylizowanych przychodzi na pomoc w walce o smukłą sylwetkę pieszczocha. W Dolinie Noteci dobrze wiemy jak wybredne potrafią być koty, a już szczególnie kiedy wyczują we właścicielach zamiar ich odchudzenia, więc polecane przez nas posiłki zawierają tylko uważnie wyselekcjonowane mięso bez sztucznych barwników.

SeriaSeria
OpakowanieOpakowanie
MarkaMarka
WiekWiek
CenaCena
-
Przedziały cenowePrzedziały cenowe
Rozmiar zwierzęciaRozmiar zwierzęcia
Cechy karmyCechy karmy
Ilość produktów: 19

Jaki wpływ ma karma dla kota po sterylizacji?

Specjalna mokra karma dla kota po sterylizacji wpływa na organizm na wiele pozytywnych sposobów. Mokre karmy dla kotów przede wszystkim zaspokajają zwiększony apetyt kota i to bez strachu o nagromadzenie się zbędnej tkanki tłuszczowej. Tajemnicą tej wyjątkowej receptury jest zwiększona ilość białka w połączeniu z wysokowartościowymi witaminami, a jednocześnie obniżona zawartość tłuszczu i zmniejszona kaloryczność. Dzięki takiemu składowi, karma dla kota ułatwi też schudnięcie tym kotom, które nieopatrznie zdążyły już nabrać trochę za dużo ciałka. Puszyste łakomczuchy będą mogły się najadać do syta, a ich sylwetki powoli wrócą do smukłego kształtu.

Karma dla kotów sterylizowanych dla układu moczowego

Karma dla kotów sterylizowanych zadba również o układ moczowy, którego prawidłowe funkcjonowanie potrafi zostać zaburzone przez sterylizację. Kot po zabiegu jest bardziej podatny na takie nieprzyjemności jak kamienie i kryształy moczowe, dlatego ważne jest, aby w jego pożywieniu znajdowała się kontrolowana ilość minerałów. 

Sterylizacja to popularny zabieg, który ma na celu zapobieganie rozmnażaniu zwierząt, ale również ochronienie ich przed wieloma groźnymi chorobami. Karma dla kotów sterylizowanych powinna być odpowiednio zbilansowana, jako że sam zabieg może po pewnym czasie sprawiać, że metabolizm zwalnia, a zwierzę zaczyna tyć na tej samej porcji karmy, którą jadło dotychczas. Właśnie z tego powodu w Dolinie Noteci przygotowaliśmy mokre karmy dla kotów po zabiegu sterylizacji i kastracji.

Zadbaj o prawidłową wagę pupila po sterylizacji

Prawidłowo zbilansowana karma dla kota po sterylizacji to produkt, w którym najwięcej uwagi poświęciliśmy podaży kalorii. To właśnie nadmierna ilość kalorii obecna w diecie kota sprawia, że zaczyna on zwiększać masę ciała. Warto pamiętać, że nadwaga i otyłość są nie tylko groźne dla zdrowia zwierząt, ale również skracają im życie i zwiększają ryzyko wystąpienia wielu powikłań i groźnych chorób. Dlatego tak ważne jest, aby karma dla kota miała odpowiedni bilans kaloryczny - zwierzę nie powinno przyjmować więcej kalorii niż spala na co dzień.

Odpowiedni skład karmy

Bardzo często jednak w przypadku standardowych karm problemem jest to, że kot je mniej, a przez to - chodzi głodny. Karma mokra dla kota po sterylizacji zawiera składniki, które zapewniają uczucie sytości przy dostarczeniu mniejszej liczby kalorii. W ten sposób kot jest zadowolony, a właściciel pewny, że zwierzę odżywia się odpowiednio do swoich potrzeb. Dodatkowo w ofercie mamy wyłącznie bezzbożowe karmy dla kotów. Dzięki temu kot nie dostaje węglowodanów czy białek roślinnych, które są dla niego trudne do strawienia, a przy okazji również praktycznie nieprzyswajalne. Karma jest wartościowa i może służyć żywieniu zwierzęcia na co dzień.

Właściwe karmienie pomaga zapobiegać chorobom kotów

Dlaczego ważne jest, aby w diecie kota po zabiegu pojawiła się mokra karma dla kota po sterylizacji? Zwierzęta po zabiegu narażone są dodatkowo na większe ryzyko chorób układu moczowego. Dotyczy to zwłaszcza kocurów, u których rośnie zagrożenie pojawieniem się kamieni nerkowych. Karma dla kota sterylizowanego ma odpowiednią zawartość wody z uwagi na wysoką wilgotność. Dzięki temu zwierzę, jedząc swoją codzienną porcję karmy, dodatkowo odpowiednio się nawadnia. To szczególnie ważne w przypadku kotów, bo w naturze nie korzystają one zbyt często z wodopojów, a wodę czerpią głównie z posiłków.

Wybierz Dolinę Noteci

Każda karma dla kotów po sterylizacji została przygotowana z wysokiej jakości składników pochodzenia zwierzęcego. Dzięki dużej smakowitości zwierzęta chętnie jedzą swój posiłek i nie grymaszą, co również może się zdarzać po zabiegu sterylizacji. Ich kondycja na długo pozostaje odpowiednia. 

Właściwa karma dla kota po sterylizacji zapewni mu zdrowie oraz dobre samopoczucie. Zapraszamy na zakupy do sklepu Dolina Noteci!

Zainteresowała Cię nasza oferta? Zobacz również nasze bezzbożowe karmy dla kotów!

pixel