Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Karmy weterynaryjne dla kotów, specjalistyczne

Prawidłowe żywienie kota to nie tylko podawanie dobrze zbilansowanej karmy - jeśli zwierzę ma szczególnie potrzeby, niezbędna może okazać się karma specjalistyczna dla kota. Tego rodzaju formuła jest pełnowartościowa, czyli przeznaczona do podawania jako cały, dla kota posiłek. Jednocześnie jednak ma skład ulepszony pod kątem konkretnego schorzenia albo celu żywieniowego. Dzięki temu ta karma dla kota może wspomóc powrót do zdrowia po zabiegach, poprawić stan skóry i sierści zwierzęcia albo zwyczajnie zadbać o jego zdrowie w chorobie przewlekłej.

OpakowanieOpakowanie
CenaCena
-
Przedziały cenowePrzedziały cenowe
Cechy karmyCechy karmy
Ilość produktów: 21

Karma weterynaryjna dla kota - jaką wybrać?

Wszystkie specjalistyczne karmy dla kotów zostały zbilansowane pod okiem specjalistów, zwłaszcza lekarzy weterynarii. Dzięki temu są zgodne z naturalnymi potrzebami zwierząt, związanymi z ich dietą, a jednocześnie zawierają również składniki wspomagające konkretny rodzaj terapii. Tak dokładnie przemyślany skład powoduje, że bezzbożowe karmy dla kotów są produktami żywieniowymi, których wprowadzenie poleca się dopiero po kontakcie z lekarzem weterynarii. Jest to szczególnie istotne, jeśli zwierzę przyjmuje jakiekolwiek leki. 

Każda karma specjalistyczna dla kota to produkt, który jest zdrowy i smakowity dla samego zwierzęcia. W naszej ofercie mamy karmy w różnych wersjach smakowych, których skład jest odpowiedni do naturalnego zapotrzebowania kotów na składniki pochodzenia zwierzęcego. Specjalistyczne karmy dla kotów to świetne uzupełnienie terapii, ale również profilaktyki w przypadku najbardziej popularnych schorzeń. Należą do nich między innymi choroby dróg moczowych, nerek czy nadwaga.

Karmy weterynaryjne dla kotów z nadwagą

Wysokiej jakości karmy dla kotów to często produkty, które mają bardzo dobry skład. Dominują w nich produkty pochodzenia zwierzęcego, bo to one są najistotniejsze w przypadku kotów. Warto jednak wziąć pod uwagę, że specjalistyczna karma dla kota będzie miała nieco inne właściwości z uwagi na konieczność zrzucenia wagi przez zwierzę. Z tego powodu jest to często karma zapewniająca duże uczucie sytości, będąc mniej kaloryczną. 

Jednocześnie karma weterynaryjna dla kota z nadwagą pomaga przyśpieszyć metabolizm oraz sprawia, że zwierzę może – bez szkody dla organizmu – zrzucić nadmierne kilogramy. Z tego powodu powinna być stosowana w określonych przez producenta dawkach oraz wraz ze zwiększeniem porcji ruchu, gdy będzie to bezpieczne dla zwierzęcia.

Schorzenia dróg moczowych – poważny problem wśród kotów

Bardzo ważne jest to, aby w diecie zwierzęcia z chorym układem moczowym pojawiła się mokra karma dla kota. Bardzo często problem polega na tym, że zwierzę mało pije – co jest naturalne dla tego gatunku zwierząt. W przypadku schorzeń układu moczowego ilość wypijanej wody jest kluczowa, aby zwierzę mogło powoli wrócić do dobrej kondycji. Specjalistyczna karma dla kota w formie mokrej zapobiegnie również częstym nawrotom dolegliwości. 

Bardzo ważne jest to, aby karmy weterynaryjne dla kotów mających problemy z układem moczowym były dokładnie wybierane przez opiekuna. Zależnie od tego, jakie podłoże ma dane schorzenie – czyli jakie kamienie najczęściej wytrącają się w drogach moczowych – może być konieczny inny skład karmy. Z tego powodu karma specjalistyczna dla kota powinna być zawsze wprowadzana w porozumieniu z lekarzem weterynarii, który pomoże dobrać odpowiednie rozwiązanie, ale również określić, na ile karma będzie pomocą dla prowadzonego leczenia.

Nietolerancje i problemy gastryczne a karma specjalistyczna dla kota

Karma weterynaryjna dla kota bardzo często kojarzy się ze specjalistycznym pokarmem dobranym z powodu nietolerancji pokarmowych. To one oraz alergie bardzo często są powodem wprowadzenia do diety kota żywienia weterynaryjnego. Warto mieć tutaj na uwadze, że specjalistyczna karma dla kota może mieć różne smaki, zwłaszcza gdy przygotowana jest dla kota, u którego alergia pojawia się po konkretnym składniki, np. odzwierzęcym. 

Z kolei karma weterynaryjna dla kota o wrażliwym układzie pokarmowym to zwykle produkt stworzony w taki sposób, aby zapewnić maksymalną strawność składników. Dzięki temu nie podrażnia układu pokarmowego i sprawia, że większość cennych substancji odżywczych dobrze się przyswaja.

pixel