Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Karma weterynaryjna i specjalistyczna dla psa

Nie wszystkie psy mogą jeść zwykłą karmę bytową. W niektórych przypadkach konieczne jest żywienie specjalistyczne, które najczęściej opiera się na produktach wysokogatunkowych, łatwiejszych w strawieniu. Tego rodzaju formuły zazwyczaj wzbogacone są kompleksem witamin, minerałów i dodatkowych substancji, których zadaniem jest utrzymanie w dobrej kondycji psa cierpiącego na schorzenia przewlekłe albo nawracające problemy zdrowotne. Dietoterapia jest niezwykle skutecznym sposobem na walkę z tego rodzaju kłopotami, dlatego warto rozważyć jako wsparcie leczenia farmakologicznego karmy specjalistyczne dla psów.

CenaCena
-
OpakowanieOpakowanie
Przedziały cenowePrzedziały cenowe
Cechy karmyCechy karmy
Typ karmyTyp karmy
Ilość produktów: 61

Karmy weterynaryjne i specjalistyczne – dla psów o specjalnych potrzebach

Z uwagi na specjalistyczny skład, bardzo często suche karmy tego rodzaju są niechętnie jedzone przez psy – zwłaszcza, gdy mowa o formułach niskokalorycznych. Wynika to z faktu, że nośnikiem smaku najczęściej jest tłuszcz, a dodatkowo karmy specjalistyczne są również tworzone tak, aby stanowić jak najzdrowszą alternatywę dla każdego czworonoga. Z tego powodu najlepiej jest wprowadzić żywienie z wykorzystaniem mokrych karm weterynaryjnych, które mają więcej smaku i zapachu.

W trosce o zdrowie pupila

Dostępna w naszym sklepie karma specjalistyczna dla psa to kategoria produktów przeznaczonych dla zwierząt o konkretnych problemach zdrowotnych. Aby minimalizować objawy chorób, przywracać zwierzęciu zdrowie czy wspomagać terapię, każda formuła została przygotowana w inny sposób. Z tego właśnie powodu podawanie karmy specjalistycznej powinno być zawsze skonsultowane z lekarzem weterynarii, który prowadzi terapię danego zwierzęcia.

Przemyślany i odpowiednio zbilansowany skład wyróżnia nasze specjalistyczne karmy dla psów. Dzięki temu karma jest przede wszystkim zdrowa dla czworonoga, dostarcza mu właściwych składników odżywczych i dba o to, aby zwierzę było w dobrej kondycji przez cały okres żywienia. Z drugiej jednak strony karma specjalistyczna dla psa jest również niezwykle smakowita. Zdrowe dodatki smakowe zastępują sztuczne aromaty, a mokra formuła sprawia, że zapach jest wyraźniejszy i bardziej naturalny. W efekcie zwierzę chętniej je karmę, przez co też szybciej wraca do zdrowia i lepiej się czuje.

Wszystkie specjalistyczne karmy dla psów zostały przygotowane przez specjalistów ds. żywienia. W tworzeniu ich formuł współpracują właściciele zwierząt, dietetycy, a także lekarze weterynarii. W efekcie każda karma specjalistyczna dla psa jest produktem dopracowanym, a także stale ulepszanym, zgodnie ze stanem wiedzy naukowej. Dbamy o to, aby do jej przygotowania stosowane były tylko najświeższe składniki, najlepiej nie mrożone i w żaden sposób nie przetwarzane. Wierzymy, że to gwarancja wysokiej jakości, a jednocześnie zdrowego składu.

Karma weterynaryjna – dla jakiego psa?

Bogata oferta sprawia, że karmy weterynaryjne dla psów można dobrać właściwie do każdego towarzyszącego zwierzęciu schorzenia. Nadają się zarówno do wspomagania terapii schorzeń przewlekłych, na przykład związanych z pracą serca czy układu pokarmowego, jak i zapobiegania nawrotom innych chorób, jak te układu moczowego. Specjalistyczny skład może wpływać na podawane leki, stąd konieczna jest konsultacja z lekarzem weterynarii, zanim karma weterynaryjna dla psa zostanie wprowadzona na stałe do jego menu.

Istnieje wiele schorzeń, w których ważne jest doprowadzenie zwierzęcia do zdrowia i dobrej kondycji. Mogą być one nieuleczalne, ale możliwe do zaleczenia, na przykład z pomocą odpowiedniej diety. Mowa przede wszystkim o takich schorzeniach jak te dermatologiczne albo alergiczne w silnym rzucie. Z tego powodu karma weterynaryjna dla psa to świetny sposób na poprawę psiego samopoczucia, poprawienie jego stanu ogólnego i doprowadzenie zwierzęcia do dobrej kondycji po silnym zaostrzeniu choroby.

Dobierz właściwą karmę specjalistyczną

Karmy weterynaryjne dla psów, dostępne w asortymencie naszego sklepu, mogą występować w opakowaniach o różnych rozmiarach. W ten sposób możliwe jest dopasowanie odpowiedniej wersji zarówno dla większych, jak i mniejszych czworonogów. Optymalny rozmiar puszki sprawia, że karma nie traci wartości odżywczych w lodówce, gdy jest długo przechowywana.

pixel