Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Gryzaki, jako kluczowy element w procesie szkolenia pupila.

2024-02-08
Gryzaki, jako kluczowy element w procesie szkolenia pupila.

Z założenia gryzaki dla psów są nie tylko smacznym dodatkiem do ich diety, ale także ważnym elementem w procesie szkolenia, nagradzania i budowania silnej więzi między nimi, a ich opiekunami. Dlatego też tak ważna jest ich jakość, rozumiana zarówno poprzez wysoką wartość odżywczą, jak i w aspekcie bezpieczeństwa wynikającego m.in. z braku substancji konserwujących i syntetycznych przeciwutleniaczy. Najpopularniejsze formy przysmaków to: suszone mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego, sprasowane fragmenty skór i ścięgien, przekąski w postaci pieczonych ciastek, przekąski ekstrudowane np. z wypełnieniem, przekąski funkcjonalne. O ile ich wartość odżywcza jest bardzo wysoka, to już obecność w ich składzie substancji konserwujących wyklucza część z nich z systematycznego i długotrwałego wykorzystywania w żywieniu psa.

Suszone w kontrolowanych warunkach wcześniej nieprzetworzone mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego są najbardziej wartościową formą gryzaka dla psa. Charakteryzują się wysoką zawartością białka i substancji biologicznie czynnych naturalnie występujących w surowcach, z których zostały wyprodukowane. Z kolei kontrolowane warunki suszenia oraz szczelne opakowanie gwarantują ich bezpieczeństwo zdrowotne, dzięki czemu mogą być stałym elementem diety psa.

Dlaczego warto postawić na gryzaki wysokiej jakości?

Smakołyki Dolina Noteci Treats należą do produktów łączących w sobie wysoką wartość surowców, z których zostały wyprodukowane oraz stanowią całkowicie bezpieczny dodatek do codziennej aktywności. Takie surowce jak: żołądki wieprzowe, wątroba jagnięca i cielęca, żwacze cielęce, płuca jagnięce, ozory i serca wołowe, serca z indyka, skóra z dorsza, skóra jelenia poddane delikatnemu suszeniu w bezpiecznych warunkach stanowią wyjątkowo smakowitą atrakcję przy codziennej zabawie. Każdy z powyższych produktów charakteryzuje się specyficzną wartością odżywczą. Serca są bogatym źródłem białka, witamin z grupy B oraz żelaza, cynku i selenu. Wątroba to bardzo cenne źródło witamin rozpuszczalnych w tłuszczach – szczególnie witaminy A oraz witamin rozpuszczalnych w wodzie (B1, B2, PP, B12). Wśród związków mineralnych, wątroba jest cennym źródłem żelaza hemowego charakteryzującego się wysokim wskaźnikiem biodostępności oraz cynku, miedzi, kwasu foliowego i witaminy B12. Żołądki, oprócz bardzo ciekawej struktury po wysuszeniu, dostarczają dużą ilość wapnia i witamin z grupy B. Na szczególna uwagę zasługują skóry z dorsza, które dostarczają psu szczególnie cennych kwasów tłuszczowych z rodziny n-3: kwasy EPA i DHA oraz są źródłem kolagenu. Ich zaletą jest także wyjątkowa kruchość, dzięki czemu nawet pies, u którego zalecana jest dieta lekkostrawna i wykluczająca tradycyjne gryzaki, może je spożywać bez ryzyka pojawienia się objawów niestrawności.

Gryzaki Dolina Noteci Natural Treats dzięki metodzie produkcji bardzo łatwo dzielą się na mniejsze kawałki i dlatego każdy pies będzie mógł cieszyć się radością z ich rozgryzania.

Pokaż więcej wpisów z Luty 2024
pixel