Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Gryzaki, jako kluczowy element w procesie szkolenia pupila.

2024-02-08
Gryzaki, jako kluczowy element w procesie szkolenia pupila.

Z założenia gryzaki dla psów są nie tylko smacznym dodatkiem do ich diety, ale także ważnym elementem w procesie szkolenia, nagradzania i budowania silnej więzi między nimi, a ich opiekunami. Dlatego też tak ważna jest ich jakość, rozumiana zarówno poprzez wysoką wartość odżywczą, jak i w aspekcie bezpieczeństwa wynikającego m.in. z braku substancji konserwujących i syntetycznych przeciwutleniaczy. Najpopularniejsze formy przysmaków to: suszone mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego, sprasowane fragmenty skór i ścięgien, przekąski w postaci pieczonych ciastek, przekąski ekstrudowane np. z wypełnieniem, przekąski funkcjonalne. O ile ich wartość odżywcza jest bardzo wysoka, to już obecność w ich składzie substancji konserwujących wyklucza część z nich z systematycznego i długotrwałego wykorzystywania w żywieniu psa.

Suszone w kontrolowanych warunkach wcześniej nieprzetworzone mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego są najbardziej wartościową formą gryzaka dla psa. Charakteryzują się wysoką zawartością białka i substancji biologicznie czynnych naturalnie występujących w surowcach, z których zostały wyprodukowane. Z kolei kontrolowane warunki suszenia oraz szczelne opakowanie gwarantują ich bezpieczeństwo zdrowotne, dzięki czemu mogą być stałym elementem diety psa.

Z powyższych powodów gryzaki Dolina Noteci Natural Treats należą do produktów łączących w sobie wysoką wartość surowców, z których zostały wyprodukowane oraz stanowią całkowicie bezpieczny dodatek do codziennej aktywności. Takie surowce jak: żołądki wieprzowe, wątroba jagnięca i cielęca, żwacze cielęce, płuca jagnięce, ozory i serca wołowe, serca z indyka, skóra z dorsza, skóra jelenia poddane delikatnemu suszeniu w bezpiecznych warunkach stanowią wyjątkowo smakowitą atrakcję przy codziennej zabawie. Każdy z powyższych produktów charakteryzuje się specyficzną wartością odżywczą. Serca są bogatym źródłem białka, witamin z grupy B oraz żelaza, cynku i selenu. Wątroba to bardzo cenne źródło witamin rozpuszczalnych w tłuszczach – szczególnie witaminy A oraz witamin rozpuszczalnych w wodzie (B1, B2, PP, B12). Wśród związków mineralnych, wątroba jest cennym źródłem żelaza hemowego charakteryzującego się wysokim wskaźnikiem biodostępności oraz cynku, miedzi, kwasu foliowego i witaminy B12. Żołądki, oprócz bardzo ciekawej struktury po wysuszeniu, dostarczają dużą ilość wapnia i witamin z grupy B. Na szczególna uwagę zasługują skóry z dorsza, które dostarczają psu szczególnie cennych kwasów tłuszczowych z rodziny n-3: kwasy EPA i DHA oraz są źródłem kolagenu. Ich zaletą jest także wyjątkowa kruchość, dzięki czemu nawet pies, u którego zalecana jest dieta lekkostrawna i wykluczająca tradycyjne gryzaki, może je spożywać bez ryzyka pojawienia się objawów niestrawności.

Gryzaki Dolina Noteci Natural Treats dzięki metodzie produkcji bardzo łatwo dzielą się na mniejsze kawałki i dlatego każdy pies będzie mógł cieszyć się radością z ich rozgryzania.

Pokaż więcej wpisów z Luty 2024
pixel