Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Blog

Objawy i leczenie kociego kataru
Koci katar – wielu właścicieli kotów reaguje ogromnym niepokojem, kiedy tylko gdzie pojawi się to określenie. Obawiasz się kociego kataru i zastanawiasz się, w jaki sposób możesz uchronić swojego kota przed tą dolegliwością?
Czytaj więcej
Koci stres w lecznicy – jak sobie z nim radzić?
Wyjście do lekarza niejednokrotnie nie jest kojarzone z czymś miłym – tak przez nas, jak i nasze zwierzaki. U kotów jest to szczególnie istotne, ponieważ silny stres związany z wizytą weterynaryjną może pogorszyć jego stan ogólny. Co zatem robić, by przejść przez tę procedurę jak najłagodniej? Oto kilka podpowiedzi.
Czytaj więcej
Mój kot chce wychodzić – co robić?
Kot trzymany w domu żyje jak w więzieniu!” - takie zdanie często powraca podczas rozmów o potrzebie wypuszczania domowych kotów bez kontroli. Nakłada się na to stereotypowy obraz kota-włóczęgi, chodzącego „własnymi drogami”. Okazuje się jednak, że przytaczane stwierdzenie dalece odbiega od obecnych realiów życia domowych mruczków.
Czytaj więcej
Dlaczego koty kochają kocimiętkę? Zbiór informacji!
Wielokrotnie słyszałeś o tym, że koty kochają kocimiętkę? W sklepach spożywczych bardzo często spotykasz się z karmą dla kotów, która zawiera ten składnik? Sprawdź, czym tak naprawdę jest kocimiętka, jak wpływa na koty i dlaczego te wyjątkowe zwierzęta tak ją uwielbiają!
Czytaj więcej
Czy kot powinien wychodzić na dwór?
Obserwując od lat ową dyskusję, muszę zdecydowanie wypowiedzieć się po stronie drugiej grupy. Zarówno jako kocia opiekunka, jak i specjalistka z zakresu kocich zachowań, uważam, że kot generalnie powinien przebywać w domu. Czy to znaczy, że zupełnie nie może opuszczać mieszkania?
Czytaj więcej
Jak oduczyć szczeniaka gryzienia?
Wiele osób nie zastanawia się, że w przyszłości, gdy zwierzak będzie miał większą i silniejszą szczękę, a będzie przyzwyczajony do gryzienia, może pojawić się spory problem. Koniecznie sprawdź, jak oduczyć szczeniaka gryzienia!
Czytaj więcej
pixel