Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Artykuły o kotach

Ciekawe artykuły o kotach to baza informacji, która pomaga odpowiedzieć na potrzeby mruczka i stworzyć mu idealne warunki do prawidłowego rozwoju. Dzięki temu można się przygotować na przyjęcie zwierzęcia do domu, wprowadzać zasady, a także dojrzewać wraz z nim. Porady dotyczące kotów pomagają więc zarówno amatorom, którzy dopiero rozpoczynają tę niezwykłą przyjaźń, jak i tym osobom, które od lat mieszkają z mruczkiem lub też kilkoma zwierzętami. To przede wszystkim praktyczne informacje, które pomagają zadbać o humor i kondycję, dają wskazówki, jak karmić, pielęgnować, stworzyć przestrzeń zabawy czy higienicznych zabiegów. Wartościowa karma powinna być przecież dobrana do wieku, poziomu aktywności, a także stanu zdrowia. Blog Dolina Noteci odpowiada na często zadawane pytania. Są one związane z codzienną opieką, a także ze specyficznymi trudnościami, jakie mogą pojawić się na przykład przy chorobach lub alergiach. Na stan zwierzaka będą wpływać też zmiany fizjologiczne takie jak kastracja czy ciąża oraz upływający czas. Artykuły o kotach dorosłych czy seniorach będą się koncentrować więc na zupełnie innych aspektach niż te, które dotyczą kociąt. Zawsze jednak chodzi o to, by stworzyć przyjazny dom, który jest pełen miłości, a przestrzeń jest dostosowana do tego, by zwierzak mógł ją bezpiecznie odkrywać. A to przecież najważniejsze. Tu znajdziesz praktyczną wiedzę oraz naukowe fakty, które pomogą Ci poznać naturę tych niezwykłych zwierząt. Chcesz stworzyć najlepsze warunki dla swojego mruczka? Czytaj porady dotyczące kotów na naszym blogu.

Higiena jamy ustnej - jak dbać o kocie zęby?
Dolegliwości stomatologiczne to problem dotyczący dużej grupy kotów domowych. Najczęstszym źródłem kłopotów jest kamień nazębny, który staje się początkiem całej kaskady problemów. Można jednak podjąć pewne kroki, aby oszczędzić kotu takich dolegliwości lub przynajmniej znacząco je ograniczyć.
Czytaj więcej
Stres u kota – wielowymiarowy problem
Pojawiający się stres u kota może być oznaką wielu chorób i dolegliwości, a także źle wpływać na samo samopoczucie i zachowanie zwierzaka. Dowiedz się, jakie leczenie zastosować, gdy kot jest zestresowany.
Czytaj więcej
Potrzeby medyczne kociego seniora
Dzięki coraz większej świadomości opiekunów, lepszej opiece weterynaryjnej, zdrowej diecie i tworzeniu bezpiecznego środowiska koty żyją coraz dłużej. Współcześnie zwierzaki dożywające wieku 15 a nawet 20 lat nie są już wyjątkiem, lecz raczej regułą.
Czytaj więcej
Koci katar
Koty to zwierzęta, które zmagają się w naturze z wieloma różnymi chorobami. Jest to naturalny mechanizm regulowania populacji...
Czytaj więcej
pixel