Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Wychowanie psów i kotów

O wychowanie psów i kotów mówi się dużo. I choć częściej właściciele szczeniaków, seniorów czy dorosłych osobników myślą o tym, żeby dopasować odpowiednią karmę i kosmetyki, by zadać o zdrowie i kondycję, to niezwykle ważne jest to, by wypracować oczekiwane zachowania i wyeliminować te, których nie chcemy. Nie ma zwierząt idealnych, ale konsekwentnie przestrzegane zasady ułatwiają codzienne życie razem, a także sprawiają, że ta wspólna przygoda jest po prostu fascynująca. Wychowanie psów i kotów to bardzo popularny i szeroki temat, jaki poruszamy na blogu. To podstawa zaufania, ale także szansa, by nie powielać błędów, z których ciężko później wyjść. I dlatego właściciele małych i większych pupili różnych ras tak chętnie czytają porady dotyczące psów. Dotyczą one treningu czystości, zachowania na spacerze, reagowania na inne zwierzęta czy też na przykład wprowadzania nowej karmy. Opcji jest bardzo dużo, wiec często artykuły o kotach na blogu są odpowiedziami na pytania internautów. Tu specjaliści i behawioryści dzielą się swoją wiedzą i umiejętnościami, a ciekawe treści są zrozumiałe i przede wszystkim pokazują praktyczny wymiar waszych niezwykłych relacji. A w nich bywają momenty trudne, które łatwiej jest przejść, gdy ma się wsparcie specjalistów w każdej dziedzinie. Warto również pamiętać o tym, że wiele zwierząt boryka się z lękami, problemami czy też traumami, więc będzie wymagać wsparcia terapeuty na miejscu. Więc, gdy chcesz czytać sprawdzone porady, zajrzyj do naszego działu – wychowanie psów i kotów, a pomożemy ci znaleźć dobre rozwiązanie.

Częste błędy w treningu z psem
Trening z pupilem to świetny pomysł na wspólne spędzanie czasu! Nie dość, że wzmacniamy naszą więź oraz trenujemy psiaka umysłowo to możemy go nauczyć wielu przydatnych umiejętności. Jednak by wspólna aktywność przynosiła pożądane efekty, powinniśmy pilnować by popełniać jak najmniej błędów.
Czytaj więcej
Co zrobić, gdy pies mnie podgryza?
Dlaczego szczeniak gryzie po rękach i nogach? To nie musi być problem! Przeczytaj nasz przewodnik, aby dowiedzieć się, jak skutecznie z tym walczyć. Odkryj metody na zahamowanie tego zachowania i budowanie silnej więzi z Twoim czworonożnym przyjacielem.
Czytaj więcej
Psie wybiegi
W średnich i dużych miastach powstaje ich coraz więcej. Z punktu widzenia ludzi to idealne miejsce dla psiaków! Mieszczą się na ogrodzonym terenie, więc są bezpieczne. O czym mowa? O psich wybiegach.
Czytaj więcej
Agresja u małych psów
Często zdarza się, że psy małych ras są wybierane przez właścicieli mieszkań w bloku lub przez rodziców małych dzieci. O czym należy pamiętać, mając pod dachem małego psiaka?
Czytaj więcej
Strategie 5f
Chcąc lepiej zrozumieć zachowania naszego psa na spacerze oraz w domu, powinniśmy jako świadomi opiekunowie poznać i zrozumieć pojęcie strategii 5F.
Czytaj więcej
Czy to zabawa?
Dla niektórych opiekunów ganiające się gromadki psów to piękny widok. Liczą na to, że w domu pupil będzie spokojniejszy. Behawioryści, widząc to, dostrzegają potencjalne niebezpieczeństwo.
Czytaj więcej
pixel