Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Blog

Czy to zabawa?
Dla niektórych opiekunów ganiające się gromadki psów to piękny widok. Liczą na to, że w domu pupil będzie spokojniejszy. Behawioryści, widząc to, dostrzegają potencjalne niebezpieczeństwo.
Czytaj więcej
Życie z psem wymagającym
Życie z psem, którego potocznie nazywamy wymagającym pasuje przede wszystkim do ras pracujących, potrzebujących więcej zaangażowania w życiu codziennym. To określenie jest popularne określenie również w śród behawiorystów i nie jest niczym złym czyli takim, którego zachowania w życiu codziennym są uciążliwe (nadpobudliwość, niszczenie przedmiotów, nadmierna szczekliwość), albo wręcz nie do zaakceptowania (agresja), nie jest łatwe.
Czytaj więcej
Wpływ emocji opiekuna na zachowanie psa
W dzisiejszym świecie tempo życia jest bardzo szybkie, a to ma wpływ na nasze emocje. Więcej stresu, mniej czasu na nasze ludzkie potrzeby. Podczas spacerów nasz pies poznaje świat nosem, potrafi nie tylko wyczuć stan zdrowia, ale i nasze odczucia. Dlatego musimy pamiętać, że nastrój opiekuna czy przewodnika potrafi wpłynąć na spacer, trening i na życie z psem.
Czytaj więcej
Pies reaktywny
Jednym z najczęstszych problemów behawioralnych, jakie zgłaszają opiekunowie psów, jest ich reaktywność. O ile takie zaburzenia jak lęk separacyjny czy agresja lękowa można w łatwy sposób określić, tak zachowania reaktywne już nie są takie proste do stwierdzenia. Jak w takim razie je zdiagnozować i pracować z psem? Co może mieć wpływ na powstanie takiego problemu?
Czytaj więcej
Jak przygotować psa do zimy?
Nastała zima. Dni są krótkie, temperatura spada, a chęci do spaceru coraz mniej. A czworonoga wyprowadzić trzeba nie zależnie od pogody. Jak możemy psu pomóc, aby ta najważniejsza potrzeba była przyjemnością w tym okresie? Jakie aktywności na długie wieczory wybrać, aby zimowa nuda nie dopadła naszego pupila?
Czytaj więcej
pixel