Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Jakie rasy psów dla dzieci?

2021-11-24
Jakie rasy psów dla dzieci?

Decyzja zapadła – w Waszym domu niebawem pojawi się pies. Powstaje jednak kolejne pytanie – jaką rasę wybrać, szczególnie biorąc pod uwagę, że w domu są dzieci? Sprawdź, jakie rasy psów są najbardziej odpowiednie dla dzieci!

Wybór rasy psa, a dziecko w domu

W sytuacji, gdy w domu jest dziecko, wybór najodpowiedniejszej rasy psa jest bardzo trudnym zadaniem. Z całą pewnością należy zrezygnować z tych, które uchodzą za agresywne, a także takich, o których wiadomo, że nie przepadają za dziećmi. Warto już na samym początku poczytać o specyfice różnych ras, a jeśli to możliwe, zasięgnąć także porady doświadczonego behawiorysty. Gdy zdecydujesz się na jedną z nich, porozmawiaj także hodowcą. On bowiem będzie dobrze wiedział, czy rodzice szczeniaków z miotu lubią dzieci, jak radzą sobie w takiej relacji i czy dana rasa rzeczywiście będzie odpowiednia do domu, w którym mieszkają małe pociechy. Im więcej informacji zdobędziesz, tym lepiej wybierzesz rasę!

Jakie rasy psów dla dzieci? Oto nasze propozycje

Poniżej znajdziesz dwie propozycje ras, które naszym zdaniem dobrze czują się w kontakcie z dziećmi. Pamiętaj, że również pies ma czuć się komfortowo – nie tylko dziecko. Musisz zatem wybrać rasę psa, która znana jest z tego, że chętnie bawi się z dziećmi. Dzięki temu Wasz czworonożny przyjaciel również będzie szczęśliwy.

Jack Russell Terrier

Pierwsza z naszych propozycji to wyjątkowa rasa, jaką jest Jack Russell Terrier. Psy te są niesamowicie inteligentne, dzięki czemu błyskawicznie uczą się nie tylko nowych sztuczek, ale też obowiązujących w domu zasad. Choć uchodzą one za uparte, odpowiednie podejście podczas wychowywania psa może dać doskonałe rezultaty. To zdecydowania rasa dla osób aktywnych, które chętnie spacerują na świeżym powietrzu, niezależnie od pogody. Właściciele psów rasy JRT są jednogłośni – psy te doskonale radzą sobie w kontakcie z dziećmi, również w sytuacji, gdy w domu pojawia się niemowlę. Bardzo często pieski tej rasy strzegą malucha jak oka w głowie, są bardzo delikatne i czułe. Rodzice chwalą sobie także to, że kiedy tylko dziecko zakwili, a rodzice nie reagują, psy dają znać, że czas na karmienie lub zmianę pieluchy. Jeśli chodzi o starsze dzieci, JRT mają nieskończoną energię do zabawy – z pewnością więc będą dobrymi przyjaciółmi.

Berneński Pies Pasterski

To z kolei propozycja dla fanów psów dużych ras. Choć Berneńskie Psy Pasterskie są ogromne i mogą wzbudzać strach u rodziców, należy wiedzieć jedno – niewiele psów charakteryzuje się taką delikatnością i czułością wobec mniejszych stworzeń. Berneńskie Psy Pasterskie mają bardzo dobre serca – chętnie opiekują się mniejszymi psiakami, kotami, a nawet gryzoniami. Dobrze nadają się do rodzin z dziećmi. Psy te są niezwykle delikatne (warto to podkreślić!), a także cierpliwe. Oczywiście w przypadku tak dużych ras warto już od szczenięctwa rozpocząć naukę, najlepiej w dobrym psim przedszkolu lub pod okiem behawiorysty. Wszelkie zaniedbania mogą bowiem okazać się problematyczne w przyszłości, gdy pies przekroczy wagę 50 kg. Jeśli jednak zadbasz o dobre wychowanie psa, stanie się on wspaniałym towarzyszem dla Twojego dziecka.

Jakie rasy psów dla dzieci – podsumowanie

Przygotowaliśmy dla Ciebie dwie propozycje ras, odpowiednich dla dzieci – Jack Russell Terrier i Berneński Pies Pasterski. Rasy te są bardzo odmienne. Psy JRT są bardzo czujne, inteligentne i mają mnóstwo energii do zabawy, z kolei Berneńskie Psy Pasterskie są niezwykle delikatne i cierpliwe. Pamiętaj jednak o najważniejszej zasadzie – nieważne, na jaką rasę się zdecydujesz. Kluczowe bowiem jest to, jak wychowasz psa i jakich zasad w obcowaniu z dzieckiem go nauczysz. Odpowiednie podejście i cierpliwość w uczeniu psa i dziecka wzajemnego szacunku pozwoli Ci na stworzenie pomiędzy nimi wyjątkowej, wieloletniej relacji, która przyniesie wiele korzyści każdej ze stron.

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2021

Polecane

pixel