Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Urlop z psem może być ciekawy - zaplanuj go aktywnie

2021-05-24
Urlop z psem może być ciekawy - zaplanuj go aktywnie

Z roku na rok coraz więcej miejsc i usług otwiera się na czworonożnych gości. Dzięki temu możemy cieszyć się z urlopu wspólnie spędzając czas ze zwierzakiem. Wystarczy tylko wcześniej wyszukać ciekawe atrakcje w okolicy np. w bazie miejsc przyjaznych psom.

Zacznijmy od ciekawego spaceru

Gdy Twój pupil załatwi już wszystkie najważniejsze potrzeby zabierz go na dłuży spacer. Możecie razem wybrać się do pobliskiego parku krajobrazowego lub do miasta. Odkryj główne atrakcje, które można oglądać z zewnątrz np. ciekawe pomniki, stare rynki, zabytkowe budynki, mosty, bulwary czy inne miejsca charakterystyczne dla regionu, w którym się znajdujecie. Zrób parę pamiątkowych zdjęć. Pokaż innym, że spędzanie czasu z psem może być fajne.

Zabierz psa do muzeum lub zamku

Przed wyjazdem sprawdź, czy w okolicy znajdują się zabytki przyjazne psom. Zadzwoń i zapytaj – a może to właśnie Ty będziesz pierwszym gościem z czworonogiem, który sprawi, że miejsce otworzy się dla innych. Czekają nas Was muzea, zamki a nawet skanseny w całej Polsce!

Wodne szaleństwa z psem

Bezkres morskiego piasku, słońce i fale to doskonała rozrywka dla psa. Każdy znajdzie tu coś da siebie. Wspólne pływanie, budowanie zamków, gonitwy i gra w piłkę – możliwości jest wiele. Rozejrzyj się za plażą przyjazną czworonogom i korzystaj z lata. Nad jeziorem wspólnie skorzystacie z łódki, rowerów wodnych czy kajaków. Firmy wynajmujące sprzęt zwykle nie mają nic przeciwko wyprawom z pupilem.

Górskie wyprawy na cztery łapy

Wycieczka w góry to wspaniała przygoda i piękne widoki. Możesz zabrać psa na szlak i razem z nim zdobywać szczyty, jeśli tylko regulamin parku nie ma nic przeciwko. Pamiętaj, żeby sprawdzić czy na jego terenie nie ma rezerwatu. Tam pupil nie ma wstępu ze względu na szczególną obecność chronionych gatunków zwierząt.

A na koniec coś na ząb dla wszystkich

Warto w zanadrzu mieć sprawdzoną restaurację, do której możesz udać się z pupilem po całym dniu wrażeń. W niektórych menu znajdziecie nawet pożywną psią przekąskę! Już nie musisz pędzić, żeby zostawić pupila w hotelu. Możesz wybrać się razem z nim! Jak widać, możliwości wspólnego spędzania czasu jest wiele. Wystarczy tylko wcześniej sprawdzić jakie miejsca i atrakcje czekają na nas w okolicy do której się wybieramy i od razu zapytać czy możemy skorzystać z nich razem z psem.

Pokaż więcej wpisów z Maj 2021

Polecane

pixel